Ndeshjet kualifikuese për Botëror që luhen sot, na presin disa përballje të forta

Sot do të vazhdojnë ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Botëror që zhvillohet vitin e ardhshëm.

Në program gjatë ditës së sotme do të jenë gjithsej 13 ndeshje mjaft interesante.

Kampionia në fuqi e botës, Franca, do të luajë në udhëtim te Ukraina, teksa nënkampionia e kampionatit të fundit, Kroacia, i shkon Sllovakisë.

Ndeshjet nisin prej orës 15:00 me duelin Finlandë – Kazakistan.

Image

Para ndeshjes me Greqinë, Kosova e zhvillon sot stërvitjen finale

Prizreni dhe Trepça në finale të Superkupës në basketboll