Ndeshje vendimtare për Kosovën U17 ndaj Ishujve Faroe – formacionet zyrtare

Përfaqësuesja e Kosovës U17 do të luaj ndaj Ishujve Faroe në ndeshjen e tretë të Grupit 9.

Dardanët e rinj do të përballen në këtë takim me Ishujt Faroe.

Deri më tani Kosova U17 ka zhvilluar dy ndeshje, ku ka fituar ndaj Austrisë 0-1 dhe ka humbur nga Sllovenia 1-0.

Tanimë dy trajnerët Arsim Abazi i Kosovës dhe homologu i tij kanë publikuar formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare:

Kosova U17: Gjokaj, Bajraktari, Gashi, Shahini, Marku, Merlaku, Milaj, Bllaca, Gjini, Racaj, Krasniqi.

Ishujt Faroe U17: Thomsen, Eydsteinsson, Arngrimsson, Rasmussen, Johannessen, Heinesen, Mikkelsen, Petersen, Bajrkhamar, Hojgaard, Bjorn. /Gazeta Olle/

Tronditet Shqipëria, një tjetër yll i Kombëtares dyshohet se është me COVID-19?

Konfirmohet nga FSHF: Klaus Gjasula pozitivë me COVID-19 dhe mungon ndaj Polonisë