Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Në fundjavë zhvillohet xhiro e 10-të në Ligën e Parë të Kosovës në futboll.

Do të ketë përballje të nxehta në të dy grupet, teksa janë deleguar edhe gjyqtarët të cilët do t’i gjykojnë këto takime, shkruan Gazeta Olle.

Gjyqtari i Superligës, Besfort Kasumi do ta gjykojë ndeshjen interesante të Grupit A, ndërmjet Drenasit dhe A&N. Asistentët e tij do të jenë Lulëzim Statovci dhe Burim Jashari.

Delegimet e plota të Grupit A:

Edhe në Grupin B zhvillohen ndeshje interesante, ku spikat derbi lokal ndërmet 2 Korrikut dhe Ramiz Sadikut. Këtë ndeshje e gjykon Granit Pacolli me asistentët Eris Sekiraqa dhe Albin Ajvazi.

Delegimet e plota të Grupit B:

/Gazeta Olle/

Delegohen gjyqtarët e xhiros së 11-të të Superligës, ja kush i drejton ndeshjet kryesore

Raportohet i zhdukur futbollisti i Juventusit, klubi kërkon ndihmën e medieve