Ndeshja Shqipëri – Poloni do të nisë me një minutë heshtje

Shqipëria sonte do të ballafaqohet me Poloninë , në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2024”

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Air Albania”, duke filluar nga ora 20:45.

Mirëpo në shenjë të kujtimit të viktimave nga tërmeti tragjik në Marok, kjo ndeshje do të nis me një minutë heshtje.

“UEFA do të mbajë një minutë heshtje në të gjitha ndeshjet e ardhshme të kombëtaresve dhe kompeticionit të klubeve që nga sot dhe deri më 21 shtator, në kujtim të viktimave të tërmetit tragjik në Marok”, thuhet në njoftimin e UEFA.

Ashtu siç pritej, Gjermania mposht Serbinë dhe fiton Kampionatin Botëror

Gjermania shkarkon trajnerin Hansi Flick, pas rezultateve të dobëta