Ndeshja miqësore mes Dardanës dhe Rahovecit ndërprehet në minutën e 70-të, ja arsyeja

Shiu i madh ndali takimin miqësor.

Dardana dhe Rahoveci luajtën në Durrës një nga ndeshjet e fundit përgatitore para fillimit të sezonit, raporton Gazeta Olle.

Por ky takim që parashihej të luhej për 90 minuta të plotë, u ndërpre në atë të 70-tën.

Deri në momentin kur ndeshja u ndërpre rezultati ishte 2-1 në favor të Dardanës, të cilët rikthyen gjithçka pasi fillimisht po avansonin “vreshtarët”.

Ndeshja deri në momentin e ndërprerjes ishte fer dhe korrekte nga të dy palët./GazetaOlle/