Ndeshja me Kosovën, Izraeli anulon rezervimin e hotelit në Prishtinë

Kombëtarja e Izraelit në futboll ka anuluar rezervimin e hotelit në Prishtinë.

Ndeshja me Kosovën e planifikuar të zhvillohet te dielën në stadiumin “Fadil Vokrri” pritet të shtyhet, shkruan gazetari Arlind Sadiku, transmeton Klankosova.tv.

Megjithatë, UEFA në lidhje për ndeshjen që Izraeli do ta zhvillojë në Prishtinë ndaj Kosovës, nuk ka marrë vendim.

“UEFA do të presë edhe disa ditë për të vlerësuar nëse ndeshja kualifikuese evropiane 2024 mund të zhvillohet në datën 15/10 të planifikuar fillimisht ose kërkon shtyrje”, thuhet në njoftim.

“UEFA do të vazhdojë të monitorojë nga afër situatën dhe do të qëndrojë në kontakt me të gjitha ekipet e përfshira përpara se të marrë vendime për datat e reja dhe për ndryshimet e mundshme në ndeshjet e tjera të ardhshme”.

Ilir Avdyli më i miri i xhiros së nëntë në Albi Mall Superligë

Nga Zhegrova te Muriqi e Korenica – vlerësimet e futbollistëve shqiptarë nëpër botë