Malisheva superiore ndaj Ulpianës, Drita ndalet nga Llapi në shtëpi

Kanë përfunduar dy takimet e sotme në programin e së shtunës në Superligën e Kosovës.

Drita është ndalur në shtëpi me barazim nga Llapi, ku ndeshja u mbyll pa gola 0-0.

Në anën tjetër Malisheva shënoi fitoren e parë në histori të klubit në Superligë, ku si mysafir mposhti Ulpianën me rezultat 3-1.


DRITA 0-0 LLAPI 

Përfundon ndeshja.

83′ Maliqi e kalon Llapin në epërsi pas një gabimi në mbrojtjen e Dritës, por pas rishikimit në VAR anuohet goli. 

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, Limani, Broja, Cuculi, Namani, Jashari, Irogue, Ajzeraj, Blakçorri, Tahiri, Balde.

Llapi: Coric, Idrizi, Prençi, Veliu, Emini, Ramadani, Shabani, Davalos, Neto, Alidema, Fazliu.


ULPIANA 1-3 MALISHEVA 

Përfundon ndeshja.

88′ GOOOOL: Santos realizon golin e nderit për Ulpianën.

63′ KARTON I KUQ. Përkeqësohen punët për Ulpianën, ndëshkohet me të kuq Silvester Shkalla. 

59′ GOOOOL: Hasan Hyseni realizon përsëri, duke i dhuruar Malishevës golin e qetësisë, 0-3 tani.

56′ GOOOOL: Stullqaku realizon gol fantastik duke kaluar edhe portierin dhe e dyfishon epërsinë e Malishevës në 0-2. 

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

30′ GOOOOL: Hasan Hyseni i Malishevës realizon gol të bukur nga distanca, pasi edhe portieri Blakçori gabon në intervenim. Malisheva kalon në epërsi si mysafire, 0-1.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Ulpiana: Blakçori, Qerimi, Musliu, Santos, Musatafa, Gjoni, Boudege, Haliti,  Rezi, Gonçalves Juior,Shkala.

Malisheva: Gashi, Pira, Kryeziu, Xhaka, Dumani, Bruqi, Ulluri, Pefqeli, Hyseni H, Stullqaku, Hyseni M.


/Gazeta Olle/

City e shkatërron Arsenalin, Xhaka ndëshkohet me të kuq

Përfundojnë gjashtë takimet e Ligës së Parë, këto janë rezultatet