Ndeshja hapëse e Euro 2020: Turqia – Italia, formacionet zyrtare

Turqia dhe Italia do ta zhvillojnë ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian 2020.

Do të jetë kjo përballje në kuadër të Grupit A, shkruan Gazeta Olle.

Janë publikuar formacionet zyrtare për këtë takim.

Turqia: Cakir, Celik, Demiral, Soyuncu, Yukuslu, Tufan, Karaman, Calhanoglu, Yazici, Maras, Yilmaz.

Italia: Donnarumma, Chiellini, Spinazzola, Locatelli, Jorginho, Insigne, Berardi, Immobile, Barella, Bonucci, Florenzi.

Ndeshja do të zhvillohet në “Olympico” të Romës dhe fillon në ora 21:00.

/Gazeta Olle/