Ndeshja e fundit, BNE vetëm dy fitore larg historisë

Skuadra jonë kosovare BNE, është kualifikuar për në tournametin më të madh për video-lojëra, CS:GO.

Tournamenti i cili po mbahet në Belgjikë, ka qenë me plot suksese për skuadrën e ‘Bad New Eagle’, të cilët do të takohen me skuadrën Mibr në raundin e fundit për avancimin në Legend Stages.

Ndeshja do të filloj nga ora 15:45, skuadra e cila fiton dy rounde (mapa), do të kualifikohet për në fazën tjetër të Counter Strike Global Offesnive.

/Gazeta OLLE/

 

Intersim i jashtëzakonshëm në Mitrovicë, ndeshja e dytë gjysmë-finale në mes të Trepçës dhe Pejës luhet sonte në Minatori

Grumbullohet grupmosha U16 e Kosovës