Ndërhyrje “horror” nga Arlind Ajeti, ndëshkohet direkt me të kuq

Arlind Ajeti është ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen e Frosinones ndaj Chievos, në minutën e 17-të.

Ai bëri një ndërhyrje “horror” dhe kështu u ndëshkua direkt me karton të kuq nga gjyqtari Carmine Russo, përcjellë “GazetaOlle.com”.

Deri në ato momente, Frosinone ishte duke fituar me rezultat minimal, 1:0.

http://www.dailymotion.com/video/x45wiuh_arlind-ajeti-red-card-chievoverona-vs-frosinone-serie-a-20-04-2016_sport