Ndërhyrja “horror” nga Hazard, Akapo nxjerr foto të këmbës së çarë dhe kockave të thyera

Mbrojtësi i Cadiz-it, Carlos Akapo, ka postuar një foto të tmerrshme të këmbës së tij të çarë dhe të gjakosur pas një goditjeje nga Eden Hazard, duke e lënë atë me dy kocka të thyera.

Lojtari i Real Madrid, Hazard e goditi qendërmbrojtësin teksa po tentonte të merrte topin, me ndërhyrjen e rëndë që e detyroi Akapon të dilte nga fusha duke u ndihmuar nga stafi mjekësor në minutën e 75’, ndërsa ndeshja ishte në barazimin 1-1.

Lista e top golashënuesve të Superligës, një javë para përfundimit të kampionatit

Pas skandalit të djeshëm, ky është dënimi i FBK-së ndaj Pejës