Ndarja e grupeve në Ligën e Parë, Grupi A me shumë emra të skuadrave të mëdha në futbollin e Kosovës

Liga e Parë e Kosovës në futboll do të vazhdojë të jetë e ndarë në Grupin A dhe B, shkruan Zeri.info.

Të dy grupet do të përbëhen me nga dhjetë skuadra, ashtu siç ishte edhe në sezonin 2020/21.

Në sezonin 2021/22 do të kemi disa skuadra të reja në Ligën e Parë. Fushë Kosova dhe Rahoveci janë skuadrat që siguruan inkuadrimin nga Liga e Dytë.

Gjithashtu, pjesë e kategorisë së dytë të futbollit kosovar do të jenë edhe Besa, Arbëria e Trepça ’89, skuadra të cilat nuk siguruan mbijetesën në Superligë.

Besa, Trepça ’89 dhe Rahoveci do jenë pjesë e Grupit A, kurse Arbëria dhe Fushë Kosova në Grupin B.

Grupi A do të duket kështu:

 • Besa.
 • Trepça ’89.
 • Istogu.
 • A&N.
 • Liria.
 • Trepça.
 • Vëllaznimi.
 • Onix.
 • Drenasi.
 • Rahoveci.

Kurse, Grupi B do të duket kështu:

 • Arbëria.
 • Flamurtari.
 • 2 Korriku.
 • Vitia.
 • Kika.
 • Ramiz Sadiku.
 • Dardana.
 • Vllaznia.
 • Ferizaj.
 • Fushë Kosova.