NBA: Ja çiftet e play-offit në lindje

Golden State – New Orleans, Houston – Dallas, LA Clippers – San Antonio dhe Memphis Portland në Perëndim, Atlanta – Brooklyn, Cleveland – Boston, Chicago – Milwaukee dhe Toronto – Washington në Lindje.

Këto janë çiftet e play-offit në NBA, pas përfundimit të sezonit të rregullt. Oklahoma City Thunder u eliminua pavarësisht 37 pikësh nga Russell Westbrook në fitoren ndaj Minesotta Timberwolves me rezultat 138:113.

Rezultatet: Toronto Raptors – Charlotte Hornets 92:87, Chicago Bulls – Atlanta Hawks 91:85, Dallas Mavericks – Portland Trail Blazers 114:98, Houston Rockets  – Utah Jazz 117:91, Milwaukee Bucks – Boston Celtics 100:105, Minesotta Timberwolves – Oklahoma City Thunder 113:138, New Orleans Pelicans – San Antonio Spurs 108:103, Brooklyn Nets – Orlando Magic 101:88, Cleveland Cavaliers – Washington Wizards 113:108, New York Knicks – Detroit Pistons 90:112, Philadelphia 76ers – Miami Heat 101:105, Memphis Grizzlies – Indiana Pacers 95:83, Golden State Warriors – Denver Nuggets 133:126, Los Angeles Lakers – Sacramento Kings 99:122.