Nazmi Gripshi “Ylli i xhiros së 24-të” në ALBI Mall Superligën e Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”. Ky çmim për javën e 24-t në Albi Mall Superligë i ka takuar futbollistit të FC Ballkani Nazmi Gripshi.

Vlerësimi i më të mirit të javës është bërë nga Komisioni i veteranëve të futbollit në përbërje: Avni Shala, Skender Kapra dhe Sabit Uka.

Ky komision vendosi që çmimi “Ylli i Javës” për xhiron e 24 -t t’i takojë Nazmi Gripshi, pasi përveç dy golave, ishte mjaft i përkushtuatr edhe në ndërprerjen e aksioneve të kundërshtarit në mesfushë.

Pasi mori këtë çmim futbollisti i FC Ballkanit u shpreh i lumtur për vlerësimin. “Jam i lumtur që kam kontribuuar në arritjen e rezultateve pozitive të skuadrës. Zgjedhja si ‘Ylli i Javës’ për mua është një motivim i madh për të ardhmen. Largimi i lojtarëve kryesorë ka bërë që përgjegjësia më e madhe të jetë tek lojtarët më me përvojë, e gjithashtu edhe tek unë. Ballkani synon të bëhet sërish kampion. Ndeshjet në kampionat i shoh më sfiduese se sa ato për kupë”, tha Gripshi për faqen zyrtare të FFK-së.

Zbulohet data e hedhjes së shortit për gjysmënfinalet e Kupës së Kosovës

Në Suharekë mbyllet java e 18-të në Ligën e Parë