Napoli merr Allanin

Është gjetur marrëveshja mes Napolit dhe Udinese për transferimin e Allan.

Pas takimit në Londër midis Guintoli dhe Pozzo, mesfushori është një hap largë skuadrës që drejtohet nga Sarri.

Allan pritet t’i kushtojë 12 milionë euro dhe dy futbollsië Britos dhe Inler që të  dy të destinuara për skuadrën e Watfordit, një klub në pronësi nga familja Pozzo.