Napoli kërcënon Romën

Traineri i Napolit, Rafa Benitez beson se skuadra e tij mund të përfundojë në vendin e dytë,  por refuzon të zotohen të ardhmen e tij në klub.

Ish- menaxheri i Liverpoolit është jashtë kontratës në fund të sezonit dhe nuk ka deklaruar nëse ai do të mbetet në ‘San Paolo’ edhe pas këtij kampionati.

“Unë do të flas për të ardhmen time para përfundimit të sezonit”, tha Benitez në një intervistë me ‘Canal Plus’, transmeton ‘Gazeta olle’.

“Tani për tani unë dua të qëndrojmë të fokusuar në të tashmen dhe lojërat që I kemi para. Unë kam një marrëdhënie të mira me lojtarët dhe klubin  ka ende kohë për të diskutuar për këtë çështje”.

Benitez e di që nuk mund të fitojë kampionatin, por ai mendon se vendi i dytë është një mundësi që mund të arrihet.

“Juventus ? Ata kanë një skuadër të madhe dhe më të fuqishme se pjesa tjetër e Serie A”.

“Ne kemi treguar se mund t’i mposhtim në një ndeshje të vetme, të tilla si (Supercoppa) në Doha . Sa për vendin e dytë, nëse vazhojmë me këtë ritëm aktual ne kemi një shans të shkëlqyer të arritur atë”.

“Shumë do të varet nga romakët, në qoftë se ata vazhdojnë të gabojnë, ne do të jemi aty, të gatshëm për të përfituar “, përfundoi Benitez.