Napoli i ‘lutet’ Juventusit

Është raportuar se Napoli i kanë kërkuar Juventusit që ndeshjen kundër tyre ta luajnë në të njëjtën kohë me derbin e Romës.

Përplasja mes Roms dhe Lazio është vendosur që të luhet të hënën në mbrëmje, për t’i dhënë lazianëve më shumë kohë që të rikuperohen nga finaljan e Kupës italiane.

Napoli janë në diskutim për një vend në Ligën e Kampionëve me skuadrat nga Roma, dhe vet presidenti i skuadrës napoletane Aurelio De Laurentiis, ka kërkuar për të lëvizur orarin e ndeshjes.

Sipas këtij stacioni, De Laurentiis dëshiron që ndeshja të luhet në ora 18:00 ashtu sikurse që luhet ‘Derbi romak’

Ky vendim pritet të merret sot.