Napoli, fitore me shpresë ‘Championsi’

Napoli ka shënuar fitore të rëndësishme për të mbetur në luftën për pozitën e tretë, që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Napolitanët mposhtën Cesenën 3:2 falë golave të Mertens (2) dhe Gabbiadinit ndërsa për Cesenën realizoi dy herë Defrel.