Napoli fiton ndaj Juventusit, por i lëndohet Rrahmani

Napoli ka fituar derbin nga Juventusit me rezultat 2-1 në përballjen e vlefshme për javën e 27-ë të Serie A.

Rastin e parë në ndeshje e kishte Dusan Vlahovic që në minutën e 10-të, por goditja e tij me kokë shkoi ngjitur me shtyllën.

I njëjti kishte rast edhe në minutën e 34-të, kur gjuajti, por sërish jashtë porte.

Në rastin e parë serioz, Napoli arriti të shënonte, në minutën e 42-të, kur Khvicha Kvaratskhelia gjuajti saktë për 1-0.

 

Juventusi ka mundur të barazojë rezultatin, por Vlahovic goditi shtyllën.

Edhe në pjesën e dytë, Juventusi kishte më shumë nga loja, duke rrezikuar disa herë portën e Alex Meret.

Në minutën e 81-të, Federico Chiesa me një gjuajte të bukur, arriti të shënojë për 1-1.

 

Por pas katër minutash Napoli fitoi penallti, kur Victor Osihmen u pengua në zonë.

Nga pika e bardhë gjuajti Osimhen, por goditja e tij u prit nga Wojciech Szczesny, por nga topi i kthyer shënoi Giacomo Raspadori për 2-1.

Juventusi lehtë ka mundur të barazojë, por goditja e Daniele Ruganit nga afër shkoi mbi portë.

Napoli është i shtati me 43 pikë, ndërsa Juventusi me 57 pikë mbetet i dyti. /Gazeta Olle/

“Prej gurve nuk është kursyer askush”: Zbulohen detaje nga dhuna në ndeshjen mes Sharrit dhe Lepencit

Kapiteni i Sharrit flet për dhunën në ndeshjen ndaj Lepencit