Namani 100 ndeshje me Dritën

 

Futbollisti i FC Drita, Hamdi Namani ka arritur shifrën e 100 ndeshjeve zyrtare me klubin tonë.

Namani që nga transferimi te bardhekaltrit është paraqitur në 90 ndeshje kampionale, 6 në Kupën e Kosovës, 1 në Superkupë dhe në 3 ndeshje ndërkombëtare në Evropë.

Në total, mesfushori Hamdi Namani ka kontribuar me 7 mijë e 101 minuta lojë, nga ku ka shënuar 15 gola.

Klubi ka falënderuar Namanin duke i uruar suksese në vazhdimësi.

/Gazeta Olle/

 

Krerët e FFK-së morën pjesë në Kongresin e UEFA-s, Çeferin do të kandidojë edhe për një mandat

FBK paraqet ekipet kombëtare të 3×3 për kualifikimet e FIBA Europe Cup