Myrto Uzuni shënon gol tejet të rëndësishëm për Granadan (Video)

Sulmuesi i kombëtares shqiptare të futbollit, Myrto Uzuni ka shënuar gol për Granadan nga pika e bardhë,

Uzuni mori përsipër penalltinë e Granada-s dhe e ekzekutoi më së miri në minutën e 21’, duke kaluar skuadrën e tij në avantazh ndaj Real Sociedad, shkruan Gazeta OLLE.

Granada është duke luftuar për të mbetur në elitën e futbollit spanjoll, ndërsa një fitore ndaj Sociedad sot do ishte e nevojshme për të ngjallur shpresat te kuqebardhët për të ikur nga vendet ku dërgojnë skuadrat në ligën e dytë.

Messi apo Ronaldo? Haaland: E pamundur të jesh më i miri kur ai luan ende

Shkëlqen Edge, mitrovicasit triumfojnë në derbi