Mustafi me urim special për Ramazan

Futbollisti shqiptar i Valencias, Shkodran Mustafi, ua ka uruar të gjithë besimtarëve mysliman Muajin e Shenjtë të Ramazanit.

“Urime Muaji i Shenjtë i Ramazanit. Agjerim sa më të lehtë. Ju dëshiroj juve dhe familjeve tuaja dashuri, shëndet dhe lumturi”, shkroi ndër tjera Mustafi.

Bashkë me këtë urim, ai e postoi edhe një foto, ku veshur e ka një fanellë me mbishkrimin “Pa panik, jam mysliman”. /Olle

10437501_646899072109311_8723545508861052171_n