Muriqi rikthehet në shtëpi, bashkëshortja ndan me fansat një video fantastike se si pritet prizrenasi nga djali i tij

Vedat Muriqi ngadalë po rikthehet në formën e tij më të mirë.

Sulmuesi kosovar ndihmoi Lazion për të kaluar tutje në Kupën e Italisë.

Edhe pse goditja e tij me kokë përfundoi në gol, nuk është llogaritur si goli i tij, por si autogol pas devijimit nga portieri i Parmas, shkruan Gazeta Olle.

Gjithsesi përveç që po rikthen formën te Lazio dhe është një lojtar fantastik, Muriqi është edhe një baba shumë i përkushtuar.

Ka qenë bashkëshortja e Vedatit, Edibja që ka shpërndarë një video fantastike nga takimi i yllit kosovar me të birin.

Muriqi rikthehet në shtëpi nga stërvitja, dhe djali i tij me ta parë atë bën një vrapim për ta përqafuar.

Kjo video është shpërndarë edhe nga vet Muriqi dhe është pritur mjaftë mirë nga fansat e tij. /Gazeta Olle/