Vedat Muriqi: Kam luajtur në klube të mëdha, por kur shënoj me Kosovën është shumë më ndryshe sepse shënoj për vendin tim

Kosova ka arritur t’i mbledhë katër pikë në tri ndeshjet e shtatorit, të vlefshme për kualifikimet e Botërorit “Katar 2022”.

Padyshim se ndër më meritorët për pikët e fituara ka qenë sulmuesi Vedat Muriqi, i cili shënoi në fitoren ndaj Gjeorgjisë dhe në barazimin ndaj Greqisë, shkruan Gazeta Olle.

Golashënuesi më i mirë i dardanëve është shprehur se kur shënon gol për Kosovën e ndjen më shumë, përkundër faktit se ka luajtur në klube të mëdha si Fenerbahce dhe tash te Lazio.

“Kam luajtur në klube të mëdha si Fenerbahce, jam duke luajtur edhe te Lazio, por kur shënoj gol me Kosovën me të vërtetë është diçka shumë më ndryshe, e ndjej më shumë sepse shënoj për vendin tim, për atdheun tim dhe është diçka me të vërtetë jashtëzakonisht e mirë për mua personalisht dhe të jem për momentin golashënuesi më i mirë i Kosovës”, ka thënë Muriqi në intervistë për prezantuesen e njohur, Kadrie Canolli të Rtv Dukagjinit.

Intervista e plotë e Vedat Muriqit:

/Gazeta Olle/ 

 

 

 

KFF Mitrovica nuk ka të ndalur, shënon 20 gola në dy ndeshjat e para kampionale!

Vedat Muriqi tregon nëse Kosova ka gjasa për kualifikim në Botërorin “Katar 2022”