Muriqi humb ndeshjen me Barcelonën

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi nuk do të luaj në ndeshjen e ardhshme për ekipin e tij Mallorcan ndaj Barcelonës për shkak të pesë kartonave të verdhë që i ka këtë edicion në La Liga.

Sulmuesi nga Prizreni, Vedat Muriqi në sfidën e djeshme ndaj Deportivo Alaves shënoj golin e fitores për Mallorcan në fitoren me rezultat 2-1, por në minutën e 83′ ai u ndëshkua me karton të verdhë dhe kështu nuk do të mund të luaj në duelin me Barcelonën.

Më herët 27-vjeçari kosovar është ndëshkuar edhe në duelet ndaj Espanyol, Celta Vigo, Betis dhe Athletic Bilbao dhe kështu rregullat e La Ligës thonë se nëse një futbollist ndëshkohet me pesë kartonë të verdhë atëherë do të suspendohet për një ndeshje.

Përkundër këtij fakti ai është rikthyer në një figurë kyçe tek skuadra e Mallorcas pasi që është përfshirë në pesë gola në vetëm 12 paraqitje në elitën e futbollit spanjoll, duke qenë kështu lojtari me i përfshirë në gola në Mallorca këtë sezon.

Mallorca do të përballet kundër Barcelonës më 1 maj në ‘Camp Nou’ me fillim nga ora 21:00 në kuadër të javës së 34’të të La Ligës.

Mjekja Eva Carneiro fitoi miliona euro pas shkarkimit nga Chelsea – ajo sot është pronare e një klubi anglez të blerë me paratë e fituara nga Blutë e Londrës

Kosova U17 e nis me humbje në ‘Elite Round’