Muriqi fantastik, i shënon gol Barcelonës

Vedat Muriqi ka shënuar gol ndaj Barcelonës në minutën e tetë të takimit për t’i dhënë avantazhin me rezultat 1-0 ekipit të Mallorcës.

Goli erdhi pas një gabimi të portierit mysafir Ter Stegen, i cili bën një pasim të gabuar afër zonës së penalltisë, gabim që e shfrytëzuan për mrekulli ekipi vendas.

Ky ishte goli i tretë i Muriqit në këtë edicion të ri të garave në La Liga.

Kosova e nis me barazim Ligën e Kombeve

Gol dhe asistim nga Muriqi, Mallorca e ndalë në barazim Barcelonën