Munishi motivin Rashicën: Ti je ylli i Kosovës, luaj ashtu siç dinë ti

Skuadra e Werderit do të takohet sot me Freiburgun, duel ky në kuadër të rundit të katër në Bundesligë.

E për këtë ndeshje të rëndësishme ku prtiet të luaj edhe sulmuesi kosovar, Milot Rashica nga radhët e Werderit, ka reaguar edhe tekniku i Ballkanit Ismet Munishi.

Ai përmes një postimi në “Facebook” ia ka uruar fat Rashicës me fjalët më të mira.

“Suksese sot Milot me Werderin. Me kom te lehta. Ti je ylli i Kosoves. Ti je i forte ne karakter dhe e ki karieren perpara. Shume here na ke bo krenar por na harrojme shpejt e ti mos u mer ne neve por luje fort qysh din ti. Zoti te rujtë Loqkaman”, shkroi Munishi.