Munishi: Me Maradonen ka vdekur edhe një pjesë e fëmijërisë time

Legjenda e futbollit botëror, Diego Armando Maradona ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij. Lajmet nga Argjentina tashmë janë konfirmuar se ai momentet e fundit të jetës i ka kaluar në shtëpi të tij.

Lajmin për vdekjen e Maradonës, trajner shqiptar Ismet Munishi e ka kuptuar me pikëllim të madh.

Munishi gjithmonë në paraqitjet e tij ka përmendur Maradonen si idol të tij dhe se birit të tij ia ka vendosur emrin Diego, për shkak të futbollistit argjentinas.

“Ka vdekur futbollisti më i mirë i të gjithë kohërave, idoli i fëmijërisë. Idoli që e kam pasur si futbolllist. Unë do ta mbajë mend Maradonen si futbollisti që ka fituar Kupën e Botës me Argjentinën, futbollisti më i mirë i të gjithë kohërave pa asnjë pikë dyshimi, një pjesë e fëmijërisë time paska vdekur me Maradonën”, deklaroi Munishi për Insportin.