Mundësi Egzon Shala mposhtet në çerekfinale, shpresohet në medaljen e bronztë nga repesazhi

Mundësi ynë, Egzon Shala nuk arriti të kalojë edhe pengesën Amir Hossein Zare nga Irani, prej të cilit u mund në çerekfinale të kategorisë deri në 125 kilogramë në Lojërat Olimpike ‘Tokio 2020’.

Egzoni tani duhet të shpresojë në fitore të iranianit Zare në gjysmëfinale, për t’iu mundësuar garimi në repesazh.

Lufta e iranianit me Petriashvillin e Gjeorgjisë, zhvillohet prej orës 11:15 me kohën tonë lokale.

Shala në raundin e parë, kishte mposhtur algjerianin, Djahid Berrahal, duke triumfuar me rezultat 6:0, për vetëm 45 sekonda.

Urojmë që Egzonin ta shohim në repesazh dhe të ndjek ëndrrën për medaljen e bronztë.

Prishtina kërkon mrekullin përballë Bodo/Glimt në Ligën e Konferencës

Milani mendon seriozisht për Xherdan Shaqirin