Muja e Antwerpi po udhëheqin ndaj Portos

Kampioni belg, Antwerp, po udhëheq 1:0 ndaj Portos pas pjesës së parë të ndeshjes së Championsit.
Alhassan Yusuf shënoi golin e epërsisë në minutën e 37-të. Dy minuta më herët, Arbnor Muja bëri një goditje të rrezikshme, por topi shkoi mbi portë.
Muja po luan në këtë ndeshje si titullar dhe nëse sonte e mposhtin Porton, kjo do të jetë fitorja e parë në këtë edicion të garave, pas dy humbjeve rresht. /Gazeta Olle/

Kuka: Medalje e argjendtë me vlerë të artë

PSG mposht me lehtësi Milanin, merr kryesimin e grupit