Muja: Duhet të reagojmë pas humbjes

Drita ka mbajtur konferencën për media para ndeshjes së javës së 16-të në Superligë, ndaj Dukagjinit ku u paraqitën trajneri Ardian Nuhiu dhe futbollisti Arbnor Muja.

Muja tha se bashkëlojtarë duhet të tregohen profesionistë e të japin maksimumin dhe me seriozitet maksimal ti marrin pikët.

“Ne vijmë nga një humbje, por për nesër jemi përgatitur shumë mirë dhe mendoj se nuk ka ndeshje të lehtë në këtë kampionat, por me seriozitet maksimal mund të dalim fitimtar”.

“Pas humbjes duhet të mendojmë dhe veprojmë si profesionist të vërtetë dhe nuk duhet të ketë vend për dëshprim. Humbjet janë pjesë të lojës, ne përgatitemi shumë para cdo ndeshje dhe kemi besim të plotë poashtu kemi besim te stafi i trajnerëve dhe ata tek ne, prandaj besoj që në ndeshjen e nesërme do të kërkojmë dhe marrim maksimumin’ ka thënë Muja.

Drita dhe Dukagjini do të përballen të hënën (nesër) në stadiumin e “Qytetit” në Gjilan nga ora 13:00.

Besa me fitore të rëndësishme ndaj ekipit rumun, Turda

Real Madridi triumfon ndaj Sevillës