Muçi vendimtar me golin e tij në fitoren e Leias (Video)

Ernest Muçi ka arritur të shënojë gol në fitoren e Legias si mysafir ndaj Zaglebie me rezultat 2-1.

Sulmuesi shqiptar ka shënuar sot një gol të rëndësishëm për skuadrën e tij e cila është në ndjekje të kryesuesve të Rakov në luftën për titullin kampion.

Muçi ishte titullar dhe në minutën e 59 u bë protagonist me një gol që çoi shifrat përkohësisht në 2-0 për skuadrën e tij.

Pas një goditje dënimi, ai devijoi sferën aq sa për të nxjerrë jashtë loje portierin kundërshtar i cili nuk ia doli të mbante topin jashtë portës së tij.

Ky ishte goli i tretë për Muçin në këtë kampionat, ku ka dhënë edhe tre asistime, duke ndihmuar skuadrën që të jetë në garë për titullin kampion në këtë sezon.

https://twitter.com/ekstraklasowiec/status/1621970167222738947?s=20&t=rcvfEhI-vQKh8yfx7eZfuA

Zhegrova shënon gol spektakolar dhe bën dy asistime për Lillen (Video)

Sot zhvillohen edhe katër duele të tjera në Kupën e Kosovës