Muçi realizon super gol me kokë në fitoren bindëse të Legias

Sulmuesi i kombëtares shqiptare të futbollit, Ernest Muçi ka gjetur rrugën drejt rrjetës në një ndeshje miqësore të Legias ndaj skuadrës ukrainase të Dynamo Kyiv.

Muçi realizoi një super gol me kokë në minutën e 31’ dhe kaloi ekipin e tij në avantazh.

Ndeshja u mbyll me rezultatin 3-1, me Leagian që bindi në miqësoren ndaj Dynamo Kyiv.

Silvinjo dhe ndihmësit e tij takohen nga afër me futbollistët shqiptarë që aktivizohen në Europë

Vedat Muriqi mund të kthehet të luaj në Superligën e Turqisë