MSN më shumë gola se kampionët Bayern, Chelsea e Juve

Sulmu bomnbastik i Barcelonës, Leo Messi, Luis Suarez dhe Neymar kanë shënuar së bashku 81 gola në La Liga.

Messi ka arritur të gjej rrjetën plot 43 herë, Neymar 22 herë, ndërsa Suarez 16 herë.

Këta tre sulmues klasi kanë shënuar më shumë se tre kampionët e shteve tjera që konsiderohen në top-katër. E gjithë skuadra e Bayern Munich ka shënuar 80 gola në Bundesligë, Chelsea ka shënuar 73 gola, ndërsa Juventus ka shënuar plot 70 herë, transmeton Gazetaolle.com.

Barcelona do të përballet pikërisht me Juventusin në finalen e Ligës së Kampionëve.