Mourinho zgjedh formacionin më të mirë me të cilin ka punuar

Trajneri i Chelseat, Jose Mourinho, e ka zgjedhur 11-shen më të mirë që e ka drejtuar ndonjëherë. Me shtatë prej tyre ka punuar te Chelsea ndërsa nga dy i ka marrë prej Interit dhe Real Madridit.

Formacioni komplet: Petri Cech, Javier Zanetti, Ricardo Carvalho, John Terry, Ashley Cole, Claude Makelele, Frank Lampard, Wesley Sneijder, Mesut Ozil, Cristiano Ronaldo, Didier Drogba.

Rezervistwt: Iker Casillas, Julio Cesar, Maicon, Paulo Ferreira, Sergio Ramos, Lucio, Walter Samuel, Marco Materazzi, Marcelo, Thiago Motta, Costinha, Xabi Alonso, Sami Khedira, Esteban Cambiasso, Maniche, Deco, Arjen Robben, Angel Di Maria, Luis Figo, Joe Cole, Diego Milito, Samuel Eto’o, Karim Benzema, Gonzalo Higuain, Zlatan Ibrahimoviç.