Mourinho: Xavi meriton ‘Topin e Artë’

 Trajneri i Chelseat vjen me një deklaratë befasuese për mesfushorin e Barcelonës, Xavi Hernandez.

Sipas tij, Xavi e meriton ta fitojë ‘Topin e Artë’.

“Xacvi është njëri nga lojtarët më të mirë në borë në dekadën e fundit dhe ai meriton të fitojë atë që nuk e ka fituar kurrë – ‘Topin e Artë’”, u tha Mourinho gazetarëve.

Ai foli edhe për finalen e Championsit. “Barcelona dhe Juventusi e merituan të jenë në Berlin, pasi bënë një sezon superior”, shtoi ai. (Gazeta Olle)