Mourinho trondit të gjithë, jep dorëheqje përmes një emaili

José Mourinho nuk është më anëtar i Bordit të Futbollit të UEFA-s, organ i krijuar së fundmi për të diskutuar disa nga çështjet më të rëndësishme në futbollin evropian me 19 trajnerë të tjerë ndërkombëtarë.

Trajneri portugez ka hequr dorë nga ky rol dhe vendimin e tij ia ka komunikuar me e-mail Zvonimir Bobanit, i cili drejton Bordin e Futbollit.

“I dashur Boban, duke ju falënderuar që më keni ftuar të jem anëtar i Bordit të Futbollit, më vjen keq t’ju informoj se do të heq dorë nga pjesëmarrja ime në këtë grup me efekt të menjëhershëm”, ka shpjeguar Mourinho në e-mail.

“Kushtet me të cilat besoja shumë kur u bashkova në këtë projekt nuk ekzistojnë më ndaj jam i detyruar ta marr këtë vendim. Ju lus që vendimin tim t’ia komunikoni edhe presidentit Ceferin”.

Dorëheqja e Mourinhos vjen vetëm pak ditë pasi Komisioni i Etikës dhe Disiplinës në UEFA e pezulloi katër ndeshje trajnerin e Romës për sulmin që i bëri gjyqtarit anglez, Taylor, në përfundim të finales së humbur përballë Sevillas, në Europa League.

Arlind Ajeti transferohet në Rumani, shok skuadre me Ermal Krasniqin

Nuhiu e nis me fitore te Shkëndija, debutojnë edhe Endrit Krasniqi dhe Ardian Limani (Video)