Mourinho: Roma e meritoi humbjen, vetëm një lojtar nuk mjafton për të na fituar ndeshjen

Jose Mourinho ka thënë se Roma e meritonte plotësisht humbjen ndaj Slavia Pragës, por jo edhe një lojtar që kishte angazhim maksimal sipas portugezit.

Giallorossët kishin qenë në një pozicion komandues në krye të grupit të tyre në Ligën e Evropës pas fitores 2-0 në Stadio Olimpico, e cila u fitua me dy gola të hershëm.

Megjithatë, nuk pati një përparim të tillë në Pragë, ku ata pësuan me të njëjtin rezultat 2-0 dhe u kapën në krye të tabelës me një nivel pikësh.

Mourinho ishte në tribunë pikërisht mbi zonën e shtypit, duke e vuajtur ndeshjen e fundit të ndalimit të tij nga UEFA për fyerje të arbitrit pas finales së Ligës së Evropës kundër Sevillas sezonin e kaluar.

“Sot na mungonin gjithçka. Nuk dua të flas shumë”, deklaroi Mourinho për Sky Sport Italia. “Rezultati ishte absolutisht i merituar, si në kuptimin pozitiv për Slavia Pragën ashtu edhe në një kuptim negativ për ne. Nuk më pëlqeu asgjë në performancën tonë. Unë kam folur tashmë me lojtarët në dhomat e zhveshjes, gjë që nuk e bëj kurrë”.

“Ajo që thamë do të mbetet mes nesh. Dua të jem i sinqertë dhe i drejtë me lojtarët e Slavia Pragës, të cilët e merituan plotësisht këtë fitore”.

“Ne patëm mundësinë për të shënuar për 1-1, por në përgjithësi ishte një paraqitje e tmerrshme. Do t’ju them një gjë që më pëlqeu, Edoardo Bove. Ai është një djalë 20-vjeçar dhe një djalë nuk mjafton për të na fituar një ndeshje. Të gjithë ne e meritojmë humbjen sonte, përveç Bove”, ka shtuar më tej Mourinho.

Kjo humbje është mënyra më e keqe që Roma të përgatitet për përballjen e kësaj të diele në Derby della Capitale kundër rivalëve Lazios, e cila nuk ka të bëjë vetëm me rivalitet të ashpër, por edhe një luftë ballë për ballë për pozicionin në tabelën e Serie A. /Gazeta Olle/

 

“Nuk ia dinim as emrat njëri tjetrit” – Samir Ujkani flet për ndeshjen e parë me Kosovën dhe zbulon prapaskenat se si kaloi nga Shqipëria te Dardanët

Java e 14-të e Albi Mall Superligës nis sot, vetëm një ndeshje në orar