Mourinho refuzon të kthehet në Bernabeu

Real Madrid janë përpjekur për ta joshur Jose Mourinho që të kthehet në klub, vetëm dy vjet pasi ai u largua.

Portugezi ishte në listën për të zëvendësuar Carlo Ancelottin së bashku Julen Lopetegui e Portos, Jurgen Kloppin e Borussia Dortmundit  dhe Rafa Benitezin e Napolit.

Por siç duket Mourinho ishte mërzitur me largimin e tij të mëparshëm për atë e ka refuzuar kthimin në Madrid.