Chelsea special, por Interi…

Jose Mourinho ka diskutuar për barazimin e Chelsea me PSG-në në ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndërsa kishte edhe një mesazh për tifozët interistë.

 

Londinzët barazuar 1:1, ‘Parc des Princes’ në ndeshjen e parë, ndërsa duke parë rezultatin mund të thuhet se bënë një hap para.

“Ishte një lojë e vështirë. Në pjesën e parë PSG na lanë iniciativën neve dhe kanë pritur për ne që të humbasin topin për të na rrezikuar”, tha ‘Special One’ për Sky Sport Italia.

“Pas pushimit ata e ngriti nivelin e intensitetit dhe luajtën në mënyrë më të drejtpërdrejtë. Ata u përpoqën për të gjetur Ibrahimoviçin dhe ishin agresive në mesfushë me Matuidi, David Luiz dhe Verratti, duke na shtyjrë thellë e më thellë”.

“Unë nuk mendoj se rezultati është definitiv, por pas kësaj loje mund të konsiderohet pozitiv. Ne gjithmonë luajmë në të njëjtën mënyrë, kështu që në Stamford Bridge ne duhet të luajnë për të fituar. Ky rezultat është shumë i rrezikshëm për ne që të synojnë për një barazim”.

Natyrisht, Mourinho u pyet në lidhje me Interin e tij të dashur, të cilët tani janë përsëri nën drejtimin e Roberto Mancini. A është Mancini njeriu i duhur për të sjellë Interin përsëri në krye?

“Me Mancini, pa Mancini, me Thohir ose Moratti, kjo nuk luan rol për mua. Inter është tifozët dhe ata kanë një hapësirë të rëndësishëm në zemrën time”.

“Unë shpresoj se ata mund të shkojnë përpara në Europa League dhe të kthehemi për të luajtur në Ligën e Kampionëve”.

“A më mungon Italia? Po, por Chelsea është i veçantë për mua”.