Mourinho injoron futbollistët e rinj

Trajneri i Chelseat, Jose Mourinho, ka deklaruar që në skuadrën e tij nuk ka vend për lojtarë të rinj sepse sipas tij aty kualiteti dhe presioni është shumë i lart.

“Në Chelsea nuk ka vend për lojtarë të rinj sepse këtu presioni dhe kualiteti është i madh. Nëse një futbollist i ri dëshiron të luajë te Chelsea, ai duhet të jetë i gatshëm”, deklaroi trajneri portugez. /Gazeta Olle