Mourinho i përgjigjet Juventusit për Oscarin

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho ka insistuar se mesfushori Oscar nuk do të largohet nga klubi, pas përfundimit të këtij sezoni.

Oscar do të mbetet në Chelsea. Kështu ka thënë menaxheri Jose Mourinho i cili insistoi se mesfushori nuk do të largohet nga Stamford Bridge, gjatë afatit kalimtar të verës.

“Natyrisht, Oscar nuk do të largohet nga Chelsea”, deklaroi Mourinho gjatë një konference për shtyp.

“Ka nënshkruar një kontratë disa muaj më parë, është një prej futbollistëve më pagën më të mirë dhe është i lidhur me ne për shumë vite. Oscar është një djalosh 23-vjeç, i transferuar tre vjet më parë, andaj nuk duam ta shesim”, u shpreh ai.

Oscar spekulohej se mund të transferohet në Juventus.