Mosha është vetëm numër, Ibra vendos një tjetër rekord!

Sulmuesi i Milan, Zlatan Ibrahimoviç dhe pse në moshën 40-vjeçare, ka arritur një rekord të ri.

Venecia bëhet viktima e 80 e suedezit në pesë ligat më të mira.

Ibrahimoviç bëhet lojtari i dytë që e arrin këtë rekord pas Cristiano Ronaldos.

Portugezi e arriti këtë rekord me golin e shënuar ndaj Bërnlit në 30 dhjetor të vitit që lamë pas.

Mosha është vetëm një numër për Ibrahimoviç. Suedezi vazhdon të jetë protagonist për skuadrën e Milanit.

Malisheva vjen me goditje të katërfishtë – Maliqi, Shabani, Gërbeshi dhe Ibrahimi vendosen nën urdhrat e Arsim Thaqit

Dukagjini mposhtet në miqësore nga skuadra e Ligës së Parë