Morata tregon se sa e dashuron Real Madridin

Sulmuesi i Juventusit, Alvaro Morata, ka thënë që nuk do ta festojë golin edhe në 1000 herë tjera.

“Nuk festova sonte dhe nuk do të festoja edhe në 1000 raste tjera. Sigurisht, jam shumë i lumtur për këtë arritje të madhe”, deklaroi Morata.

Ai i shënoi Realit edhe në ndeshjen e parë, duke u bërë më meritori për kualifikimin e Juves në finale. /Gazeta Olle