Montoya në Inter

Lojtari i Barcelonës, Martin Montoya, ka vendosur të kalojë te Barcelona, bënë të ditur goal.com, bazuar në burimet e saj.

Montoya do të kalojë si transfer i lirë, kurse do të përfitojë 1.5 milionë euro në vit, shumë kjo e njëjtë të cilën e fitonte në Camp Nou.

Montoya pritej të zëvendësonte Dani Alvesin në krahun e djathtë, mirëpo braziliani vendosi të vazhdojë me katalunasit, dhe për këtë Montoya dëshiron një aventurë të re.