Montella flet për heroin Salah

Trajneri i Fiorentinës, Vincenzo Montella e vlerësoi  si të jashtëzakonshme formën që po kalon Mohamed Salah , pais ky i fundit shënoi golin e fitores kundër Interit.

Viola nuk e kishte gjetur fitoren që prej majit të vitit 2000, duke humbur në 13 vizita e fundit në San Siro, në ndeshjet e Serie A dhe Coppa Italia.

Ne jemi të kënaqur me të vërtetë, pasi kemi fituar pas një periudhe të gjata kundër një anë Interi që ishte në formë të madhe”, tha Montella për ‘Sky Sport Italia’ .

Fiorentina minutat e fundit i zhvilloi pa dy lojtarë Nenad Tomovic dhe Stefan Savic pas lëndimeve ndërsa zëvendësimet i kishte kryer.

“Ekipi braktisi fushën si heronj, pasi të gjithë është dashur të punojë shumë, madje edhe Vargas u detyrua të bëhet një qendërmbrojtës për disa minuta”.

Khouma Babacar u lëdnuar në pjesën e parë ndërsa Montella u pyet se pse e zgjodhi Salah përpara Alberto Gilardino.

“Unë bëra një vendim taktik, ndërsa për këtë vendim vendosi edhe forma e jashtëzakonshme që është duke e kaluar Salah. Unë e di se kur një lojtar është duke kaluar në atë lloj forme, është detyrë e një trajner për të inkurajuar atë”.