Monaco e kërkon futbollistin e Kombëtares

Mediat greke kane përmendur këto ditë një interesim serioz nga ana e klubit francez Monaco për mesfushorin Qazim Laci që është pjese e Olympiakosit në Greqi.

Ndonëse nuk ka luajtur ende ne kampionat me ekipin e parë, Laçi është aktivizuar në Kupë dhe sidomos me U-20 rregullisht si në kampionat ashtu edhe në Ligën e Kampionëve për të rinjët duke shkëlqyer me paraqitjet e tij. Laçi është pjesë edhe Kombëares së Shqipërisë U-21.