Momentet e incidentit kur basketbollisti sulmohet nga një tifoz në duelin mes Trepçës e Prizrenit

Një situatë kaotike ka ndodhur në ndeshjen e basketbollit e cila i ka takuar xhiros së dytë të Superligës.

 

Në ndeshjen ku e ka fituar Trepça me rezultat 97:90 ndaj Prizrenit – 16, duket se nuk ka përfunduar në mënyrën me të mirë.

KB Prizreni – 16 me anë të njoftimi kanë theksuar se lojtari i tyre Ivan Kolejvic është sulmuar nga disa shikues dhe tani gjendet në spital.

Më poshtë mund t’i shikoni pamjet nga incidenti:

Tovërlani flet për formën e Gjilanit: Nuk po bind as me lojë e as me rezultate

Sot zhvillohen tri ndeshje interesante në Ligën e Parë