Moment frike në Austri, futbollisti i shpëton jetën kundërshtarit

Ndeshja mes Austria Vjenës dhe Wolfsberger mund të kishte përfunduar shumë keq.

Momente tmerri në fushë, pasi futbollisti Georg Teigl u rrëzua në tokë pas një përplasjeje me kundërshtarin Nikolas Veratschnig.

Në minutën e 88-të mesfushori i Austrisë së Vjenës humbi ndjenjat në fushë dhe vetëm ndërhyrja e Luka Lochoshvilit shmangi më të keqen.

Në imazhet e tmerrshme shohim mbrojtësin e Wolfsbergerit duke nxituar drejt Teigl dhe duke nxjerrë gjuhën nga fyti. Një zgjuarsi që mund t’i ketë shpëtuar jetën. “Kur Georg mbeti në tokë, iu afrova dhe pashë që sytë e tij ishin të kthyer mbrapsht” tha lojtari.

“I hapa gojën dhe besoj se i doli gjuha në kohën e duhur. Më e rëndësishmja është që ai është mirë.”

Ndeshja përfundoi 1:0 me golin e Alexander Grunwald.

Dortmundi mbush arkat, do të përfitojë shumën e çmendur nga sponsori i stadiumit

Morina: Giresse me detyrë të caktuar, kualifikimin e Kosovës