Mobilizim i madh nga ‘Legjendat’, paralajmërojnë udhëtim masiv për finalen e Kupës së Kosovës

Skuadra e Llapit për të dytin vit rresh do të luajë në finale të Kupës së Kosovës, derisa tashmë entuziazmi është rritur shumë.

Edicionin e kaluar skuadër e Tahir Batatinës triumfoi në finale përballë Dukagjinit pas ekzekutimit të penalltive, ndërsa këtë herë ndeshet me Dritën.

Sfida zhvillohet me 26 maj, derisa tifozët e Llapit qysh tash kanë nisur mobilizimit, shkruan Demokracia.com

Përmes një njoftimi në Facebook, “Legjendat” kanë paralajmëruar plot 15 autobusë me tifozë drejt stadiumit “Fadil Vokrri”.

Njoftimi i plotë i KF Llapit:

THIRRJE PER MOBILIZIM,

-Kryesia e Legjendave, njofton qytetaret e Podujeves(Llapit e Gollakut) se ne finalen kunder FC Drites, do te udhetojm me 15 autobus drejt Prishtines ne “Fadil Vokrri” per finalen e kupes se Kosoves, e ta ruajm epitetin e kampionit.

Ftohen t’gjitha gjeneratat, krejt qyteti, krejt rinia e pleqnia e Llapit, ftohen edhe Llapjant qe jetojn e veprojn ne vende tjera..

-Eshte ndeshje jetike per Europe, e i gjithe suksesi i ketije viti varet nga kjo ndeshje.

(Ndeshja zhvillohet me daten 26.05 dite e ejte)

Per detajet e udhetimit njoftoheni me kohe.

NUK KA MBET, KURGJO TJETER

Njofto shoqnin, njoftoni familjart e krejt Llapjant n’Prishtin, bashk me KF Llapin e Legjendat.

LEGJENDAT.

Zyrtare: Drita dhe Ardian Nuhiu vazhdojnë bashkëpunimin edhe për tre vite të tjera

Portieri profesionist ka hyrë në finalen e Eurovisionit dhe gjendet në Torino – ai ka pozuar edhe me fanellën nr 1 të Juventusit